RadioProtect

Specjalistyczny krem kojąco–łagodzący do stosowania na skórę podrażnioną po naświetlaniu promieniami UV i jonizującymi, opalaniu, zabiegach laserowych oraz solarium. Zalecany również do pielęgnacji skóry u osób przyjmujących chemioterapię.

Laureat konsumenckiej Nagrody Zaufania ZŁOTY OTIS 2016 w kategorii PRODUKTY PIELĘGNACYJNE DLA OSÓB W TRAKCIE I PO RADIOTERAPII

RadioProtect jest specjalistycznym kremem stworzonym z myślą o pacjentach w trakcie oraz po zabiegach radioterapii. Przeznaczony jest do pielęgnacji skóry podrażnionej po naświetlaniu promieniami UV i jonizującymi, opalaniu, solarium oraz zabiegach laserowych.

Krem zalecany jest również do pielęgnacji skóry u osób przyjmujących chemioterapię.

Preparat został opracowany przez pracowników naukowych Aurea Pharma we współpracy z lekarzami praktykami. Receptura kremu oparta jest na naturalnych składnikach. Resweratrol oraz zawarte w kremie naturalne bioflawonoidy neutralizują działanie wolnych rodników i mogą wspomagać funkcje ochronne skóry.

Krem RadioProtect działa kojąco, łagodząco, zmniejsza uczucie gorąca i pieczenia. Skutecznie pielęgnuje oraz natłuszcza skórę, która odzyskuje swój naturalny komfort, pozostaje gładka i elastyczna. Dzięki aksamitnej konsystencji krem rozsmarowuje się z łatwością. Po rozprowadzeniu pozostawia na skórze delikatną warstwę ochronną. Dobrze i szybko się wchłania.

Zastosowanie

Krem RadioProtect jest wskazany do pielęgnacji skóry dla osób przyjmujących radioterapię. Jest także zalecany po opalaniu na słońcu, w solarium oraz po zabiegach laserowych.

Od wielu lat krem RadioProtect jest używany przez polskich żołnierzy na misjach ONZ i NATO na terenach Europy, Afryki i Azji. Znajduje się on na wyposażeniu zestawu profilaktyczno-leczniczego każdego żołnierza wyjeżdżającego na misję.

Sposób użycia

Delikatnie smarować skórę w miejscach wymagających aplikacji 3 – 4 razy dziennie.

Produkt jest przeznaczony wyłącznie do użytku zewnętrznego.
Przechowywać w temperaturze 15°C - 25°C (59°F - 77°F), w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

Bezpieczeństwo i skuteczność stosowania

Skuteczność kremu jest potwierdzona klinicznie. Wysoka tolerancja oraz bezpieczeństwo stosowania zostały potwierdzone w badaniach dermatologicznych, aplikacyjnych i mikrobiologicznych. Nie stwierdzono działania drażniącego i alergizującego.

Krem RadioProtect to wieloletnie doświadczenie w stosowaniu na oddziałach dermatologii i radioterapii w szpitalach onkologicznych w całej Polsce.

W badaniu klinicznym przeprowadzonym w Klinice Radioterapii Centrum Onkologii w Bydgoszczy w 2015 roku z udziałem 152 pacjentów leczonych radioterapią i stosujących krem RadioProtect, u 53,3% nie wystąpił wczesny odczyn popromienny skóry; u 39,5% pacjentów odnotowano odczyn popromienny pierwszego stopnia; u 7,2% wszystkich osób objętych badaniem odnotowano odczyn popromienny skóry drugiego stopnia. Odczynów trzeciego i czwartego stopnia nie zarejestrowano.

Tab. 1 Wskaźnik procentowy dla wczesnego skórnego odczynu popromiennego
Stopień wczesnego skórnego odczynu popromiennego N* %**
8153,3
6039,5
117,2
00
00
* liczba osób, ** wskaźnik procentowy

Jak ilustruje powyższa tabela u 81 chorych nie wystąpił wczesny skórny odczyn popromienny, u 60 pacjentów odnotowano wczesny skórny odczyn popromienny 1°, a u 11 pacjentów odczyn 2°. Nie zarejestrowano odczynów 3° i 4°.

Tab. 2 Analiza wyników stopni wczesnego skórnego odczynu popromiennego względem obszaru ciała, który został objęty leczeniem promieniami jonizującymi przedstawiono w poniższej tabeli.
Obszar ciała objęty leczeniem Liczba osób z wczesnym skórnym odczynem popromiennym Liczba osób z wczesnym skórnym odczynem popromiennym od 1˚ do 4˚ N*/%**
głowa i szyja 11 23 6 0 0 29/72 %
klatka piersiowa 40 19 2 0 0 21/30,4 %
jama brzuszna 29 18 3 0 0 21/42 %
kończyna 1 0 0 0 0 0/0
* liczba osób, ** wskaźnik procentowy

Składniki INCI

Aqua, Olea Europea Oil, Myristyl Myristate, Maleated Soybean Oil, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Glycerin, Panthenol, Polygonum cuspidatum extract, Silybum marianum fruit extract, Squalene, Carbomer, Sodium Hydroxymethylglycinate, Parfum Mentha.
Krem nie zawiera barwników ani parabenów.

Kompozycja i sposób wytwarzania kremu RadioProtect objęte są ochroną patentową UP RP no. 211810

Dostępność

Produkt dostępny w aptekach

Krem RadioProtect dostępny jest w tubach 50 ml oraz 100 ml.

Czytaj więcej

Złoty OTIS

Najwyższa skuteczność kremu RadioProtect, od wielu lat doceniana tak przez lekarzy praktyków, jak i pacjentów, została potwierdzona poprzez przyznanie nam Konsumenckiej Nagrody Zaufania ZŁOTY OTIS 2016. Tym samym krem RadioProtect dołączył do prestiżowego grona najsilniejszych i najbardziej szanowanych marek konsumenckich na polskim rynku. Dziękujemy za zaufanie!

Zloty Otis

Producent

Aurea Pharma s.c., aureapharma.eu, radioprotect.eu