MucoDry X®

Wyrób medyczny w postaci delikatnego spray’u zapobiegający suchości jamy ustnej oraz bolesnemu przełykaniu spowodowanym radioterapią oraz przyjmowaniem leków (xerostomia). Likwiduje nieprzyjemny oddech (halitosis). Polecany diabetykom i osobom w podeszłym wieku.

Przed użyciem zapoznaj się z treścią instrukcji używania i etykietą bądź skonsultuj się z lekarzem, gdyż ten wyrób medyczny może nie być odpowiedni dla Ciebie.

OPIS

MucoDry X® jest wyrobem medycznym przeznaczonym dla pacjentów odczuwających dolegliwą suchość w jamie ustnej (xerostomia), będącej wynikiem radioterapii lub przyjmowania leków.

Spray łagodzi objawy w przypadku występowania suchości w ustach, chroni śluzówkę jamy ustnej przed podrażnieniami i łagodzi uczucie pieczenia, daje odczucie świeżości w ustach, redukuje nieprzyjemny zapach (halitosis) oraz smak. Ułatwia mówienie i połykanie. Polecany jest także diabetykom i osobom w podeszłym wieku.

MucoDry X® został opracowany w Szwajcarii przez pracowników naukowych firmy Peters Krizman AG, partnera firmy Aurea Pharma. Został on stworzony z myślą o leczeniu zespołu suchości w jamie ustnej (xerostomia).

Przyczyną suchości w ustach jest niedobór śliny w jamie ustnej. Ślina odgrywa bardzo ważną rolę. W wyniku jej niedoboru, występującego w xerostomii (zespole suchości w jamie ustnej), mogą pojawić się problemy z mówieniem, połykaniem, odczuwaniem smaku oraz noszeniem protez zębowych. Język i błona śluzowa w jamie ustnej mogą zostać podrażnione i dawać uczucie palenia. Xerostomia może spowodować zwiększoną podatność na uszkodzenia zębów i próchnicę oraz choroby dziąseł.

Przyczyny niedoboru śliny w ustach mogą być wielorakie. Prawdopodobieństwo występowania zespołu suchości w ustach wzrasta wraz z wiekiem. Zwykle związane jest z przyjmowaniem leków, które mogą być istotnym czynnikiem występowania suchości w jamie ustnej. Na występowanie suchości w ustach ma wpływ ponad 400 leków, w tym: betablokery, stosowane w leczeniu chorób układu krążenia, leki na obniżenie ciśnienia, leki przeciwlękowe, antydepresanty, leki nasenne, diuretyki i leki antypsychotyczne. Dolegliwości związane z suchością w jamie ustnej mogą także wystąpić w zespole Sjogrena. Ponadto przyczyną występowania suchości w ustach może być radioterapia, niewłaściwa dieta (żywność i płyny), nadmierne spożywanie alkoholu, palenie papierosów i marihuany oraz nadmierne spożywanie kawy.

Działanie MucoDry X® jest natychmiastowe, zapewnia nawilżenie jamy ustnej na dłuższy czas i stymuluje wydzielanie śliny. Jest odpowiednie dla osób starszych i osób chorych na cukrzycę. Stosowanie MucoDry X® redukuje także nieprzyjemny zapach z ust.

MucoDry X® nie zawiera alkoholu.

 

ZASTOSOWANIE

Spray MucoDry X® jest wskazany w przypadkach suchości jamy ustnej oraz bolesnego przełykania spowodowanych radioterapią oraz przyjmowaniem leków. Likwiduje nieprzyjemny oddech (halitosis). Polecany także diabetykom i osobom w podeszłym wieku.

SPOSÓB UŻYCIA

MucoDry X® jest przeznaczony do stosowania w jamie ustnej. Stosuje się go 3-4 razy dziennie. W razie potrzeby można stosować MucoDry X® częściej.

Stosuj MucoDry X® nie dłużej niż 30 dni podczas jednej kuracji. Po odczekaniu 4 dni kurację można powtórzyć.

SPOSÓB DZIAŁANIA

MucoDry X® to delikatny spray, który w przypadku niedoboru śliny utrzymuje nawilżenie jamy ustnej oraz powleka jej błonę śluzową delikatną warstwą ochronną. Jego użycie stymuluje naturalne wydzielanie śliny. Stosowanie MucoDry X® redukuje ponadto nieprzyjemny smak i zapach z ust. Regularne nawilżanie jamy ustnej za pomocą MucoDry X® zmniejsza prawdopodobieństwo próchnicy i innych dolegliwości zębów.

Bezpieczeństwo i skuteczność stosowania

Przed wprowadzeniem wyrobu medycznego MucoDry X® na rynek, skuteczność w leczeniu xerostomii takich jego składników jak gliceryna, xanthan, xylitol i kwas cytrynowy, była potwierdzona w siedmiu randomizowanych, podwójnie ślepych badaniach klinicznych z użyciem placebo.

Efekty uboczne

Do tej pory nie zostały zaobserwowane żadne efekty uboczne związane ze stosowaniem MucoDry X®.

Ciąża i karmienie piersią

Do tej pory nie są dostępne żadne informacje dotyczące stosowania MucoDry X® w czasie ciąży i karmienia piersią. Jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią, przed zastosowaniem MucoDry X® skonsultuj się z lekarzem prowadzącym ciążę.

Nadwrażliwość

Do tej pory nie odnotowano przypadków reakcji związanych z nadwrażliwością na MucoDry X®. Nadwrażliwość może jednak wystąpić na jeden ze składników MucoDry X®. W takim przypadku należy zaprzestać stosowania MucoDry X®.

Ostrzeżenia / Przechowywanie

Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Przechowywać w temperaturze pokojowej (15-25 °C), w oryginalnym opakowaniu, w ciemnym miejscu.

Stosowanie MucoDry X® nie jest rekomendowane w przypadku występowania nadwrażliwości na jeden lub więcej składników.

Nie stosować MucoDry X® po upływie terminu ważności wskazanego na opakowaniu.

 

Skład

Aqua demi, Glycerine, Dexpanthenol, Xylitol, Potassium sorbate. Aroma, Stevia RF, Cithan 40®, roztwór mentholu.

Dostępność

Spray MucoDry X® jest dostępny w buteleczkach o pojemności 20ml. Zawiera 118 pojedynczych dawek w jednym opakowaniu.

Zobacz gdzie kupić

Producent

Peters Krizman AG, Schweizergasse 20, Ch-8001, Zurich, CH dla Aurea Pharma s.c.,

Wyprodukowano w Unii Europejskiej.

MucoDry X® jest wyrobem medycznym klasy I zgodnie z Dyrektywą Europejską dla wyrobów medycznych 93/42/EEC. 

Skontaktuj się
z działem zamówień

+48 607 696 440grzegorz@aureapharma.eu

Zostaw kontakt, oddzwonimy do Ciebie

Poznaj nasze produkty

RadioProtect®

Specjalistyczny krem kojąco – łagodzący do stosowania na skórę podrażnioną po naświetlaniu promieniami UV i jonizującymi, opalaniu oraz solarium.

ChemoDry B6®

Specjalistyczny krem nawilżająco – natłuszczający do stosowania na skórę suchą i wrażliwą. Zalecany jest również pacjentom przyjmującym chemioterapię z objawami zespołu „ręka-stopa” oraz przy stopie cukrzycowej.

MucoDry X®

Delikatny spray zapobiegający suchości jamy ustnej oraz bolesnemu przełykaniu spowodowanym radioterapią oraz przyjmowaniem leków (xerostomia). Likwiduje nieprzyjemny oddech (halitosis). Polecany diabetykom i osobom w podeszłym wieku.

Obesimed® Forte

Nowe podejście do problemu nadwagi. Redukuje apetyt i zapobiega przejadaniu się. Przyczynia się do znacznej utraty masy ciała u osób dorosłych z nadwagą 10 kg i więcej.

RadioProtect®

Specjalistyczny krem kojąco-łagodzący do stosowania na skórę podrażnioną po naświetlaniu promieniami UV i jonizującymi, opalaniu oraz solarium.

ChemoDry B6®

Specjalistyczny krem nawilżająco-natłuszczający do stosowania na skórę suchą i wrażliwą. Zalecany jest również pacjentom przyjmującym chemioterapię z objawami zespołu „ręka-stopa” oraz przy stopie cukrzycowej.

MucoDry X®

Delikatny spray zapobiegający suchości jamy ustnej oraz bolesnemu przełykaniu spowodowanym radioterapią oraz przyjmowaniem leków (xerostomia). Likwiduje nieprzyjemny oddech (halitosis). Polecany także diabetykom i osobom w podeszłym wieku.

Obesimed® Forte

Nowe podejście do problemu nadwagi. Redukuje apetyt i zapobiega przejadaniu się. Przyczynia się do znacznej utraty masy ciała u osób dorosłych z nadwagą 10 kg i więcej.